Csontváry logó Üdvözöljük a
Csontváry Iskola honlapján!
Tehetségpont Örökös ökoiskola
 

Kezdőlap

Elérhetőségeink

Naptár

Étkezés

Iskolánk

Dokumentumok

Galéria

Ovisoknak

TÁMOP 3.1.4-12/1

Erasmus+ rövid távú projekt

ÖKO hírek

Digitális Témahét 2016

Alapítvány

Sajtómegjelenés

NTP pályázati hírek
#tehetség  #nemzetikulturálistámogatáskezelő  #robotika  #csontvaryiskola #NemzetiTehetségProgram

Zárófoglalkozás

Képeinkkel bepillantást nyerhetnek a robotika szakkör zárófoglalkozásába, amelyet 2024. június 13. 8 órakor tartottunk az érdeklődő szülőknek és kollégáknak. A szakkör sorozatot a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő által kiírt, "Tehetségközelben" - komplex tehetséggondozó programok támogatásával valósítottuk meg.

ntp  ntp  ntp 
ntp  ntp  ntp 
ntp  ntp  ntp 
ntp  ntp  np 
 

Tanulmányi kirándulás

A Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő által kiírt, "Tehetségközelben" - komplex tehetséggondozó programok támogatása című pályázaton iskolánk korábban 2.000.000 Ft-ot nyert, melyet tehetségfejlesztő szakkörre és a tanév végén 3 napos tanulmányi kirándulásra fordítottunk.

videó - szerkesztés alatt 


Tehetségfejlesztés

Képeinkkel bepillantást nyerhetnek a robotika szakkör munkájába: készül a jövő iskolája projekt. Tanulóink maguk tervezik és építik meg az elemeket, nyomtatják ki 3D nyomtatóval, majd programozzák az okos eszközöket.
Zárófoglalkozás: 2024. június 13. 8 órakor Szeretettel várjuk az érdeklődő szülőket!
A Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő által kiírt, "Tehetségközelben" - komplex tehetséggondozó programok támogatása című pályázaton iskolánk korábban 2.000.000 Ft-ot nyert, melyet tehetségfejlesztő szakkörre, informatikai tanszerbeszerzésre és a tanév végén 3 napos kirándulásra fordítunk.
A tanulmányút 2024. június 10-12. között zajlik majd, uticél: Martonvásár, Győr és Tata
ntp ntp ntp ntp
ntp  ntp  ntp  ntp 
ntp   ntp ntp   ntp

Tehetségfejlesztő szakkör 

A Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő által kiírt, "Tehetségközelben" - komplex tehetséggondozó programok támogatása című pályázaton iskolánk 2.000.000 Ft-ot nyert, melyet tehetségfejlesztő szakkörre, informatikai tanszerbeszerzésre és a tanév végén 3 napos kirándulásra fordítunk.
Képeinkkel bepillantást nyerhetnek a robotika szakkör munkájába.
A tehetségfejlesztő szakkör munkájáról néhány szóban:
A 60 foglalkozás sorozatot magába foglaló szakkör során tanulóink megismerkednek az informatika több ágával. Lehetőséget biztosítunk számukra a 3D nyomtatás, a lézervágás, a programozás és lego robot építés ismereteinek elsajátítására. A digitális kompetencia fejlesztésén túl más kompetenciáik is fejlődnek. A projekt tervezése a logikai-matematikai gondolkodás fejlesztését vonja maga után. A robotok programozása nem csak digitális, de matematikai- logikus gondolkodásra is szükség van. A térbeli vizuális tehetségterület fejlődése is megvalósul, hiszen mindez elengedhetetlen a 3D tervezés és a makettépítés során. A természettudományos tudományterület pedig a fenntartható fejlődés miatt jelenik meg. Ez a három terület együtt képezi a pályázat programját. Az év végére elkészülő „JÖVŐ ŐKO ISKOLA” projekt segítségével a fenntarthatóság és az öko tevékenységeknek is teret engedünk.
Várható eredmény, hogy a szakkör feladatinak megoldása után a tanulói gondolkodás, kreativitás fejlődik. Tanulóink képesek lesznek önállóan is a mesterséges intelligencia területén tájékozódni. Meg tudnak önállóan is építeni egy robotot, eszközt 3D-ben megtervezni. Képessé válnak önálló produktum létrehozására. Öko iskolaként fontosnak tartjuk, hogy a jövő iskolája projekt megvalósítása során diákjaink elgondolkozzanak a fenttartható fejlődés problémáin, megoldásokat keressenek a fenntartható jövőre, és később környezettudatos felnőtté váljanak.
A szakkör zárásaként a diákok bemutatót tartanak a szülőknek, tanáraiknak az éves munkáról!
 ntp ntp ntp ntp
ntp ntp ntp ntp
ntp ntp ntp


"Tehetségközelben"

A Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő által kiírt, "Tehetségközelben" - komplex tehetséggondozó programok támogatása című pályázaton iskolánk 2.000.000 Ft-ot nyert, melyet tehetségfejlesztő szakkörre, informatikai tanszerbeszerzésre és a tanév végén 3 napos kirándulásra fordítunk.

NTP

Vissza az oldal tetejére